3100X1330 Tpod 1 1393X800

HONDA MAAILM UNISTUSTE JÕUD

Meie asutaja Soichiro Honda unistas alati tulevikust. Tavaliselt tegi ta seda tuleviku loomise ajal. Unistus algas siis, kui Soichiro nägi esimest korda autot. Ta pühendas ülejäänud elu sellele, et muuta oma unistus reaalsuseks.
KAKS RATAST ON HEA

KAKS RATAST ON HEA

Honda esimene originaaltoode
Soichiro Honda omandas oma teadmised komponentide valmistamisel. Ta õppis kiiresti ja tema ettevõte õitses, kuid see hävines teise maailmasõja ajal, mistõttu pidi ta uuesti alustama. Seekord unistas ta suurelt. Ta ehitas esimese täielikult Honda valmistatud sõiduki, mootorratta Type A.

Jalgratta põhjal
Selle mootor oli ümberehitatud generaatoriks sõjaväe raadiosaatja jaoks. Jalgratast saatis kohe edu. Kui generaatoreid polnud enam kuskilt võtta, ehitas Soichiro ise mootori. 1948. aastal sündis Honda Motor Co. Ltd. Unistusest sai reaalsus.

INIMESTE VÕIM

INIMESTE VÕIM

Honda esimene auto
1960. aastateks oli Hondast saanud maailma suurim mootorrataste tootja. Kliendid soovisid nüüd lisa. Soichiro täitis nende soovid 1962. aastal kauni sportauto prototüübiga. See jõudis tootmisse järgmisel aastal ja kandis nime S500.

Aina edasi
Nõudlusega sammu pidamiseks oli kahe aasta pärast vaja uut tehast. Soichiro unistus õitses ja 1960ndad svingisid täies hoos.

AMEERIKA UNISTUS

AMEERIKA UNISTUS

Honda müümine ja valmistamine üle maailma
1959. aastal alustas Honda esimest korda müüki välismaal, rajades kontori Los Angelesi. Jaapani ettevõtjast oli saanud eksportija. American Honda hakkas peagi õitsema ja seda toetas klassikaline 1960. aastate reklaamikampaania „Hondal kohtad kõige toredamaid inimesi“. (See on tõsi …)

Edasi Euroopasse
1962. aastal teatas Honda kavatsusest ehitada oma esimene tehas väljaspool Jaapanit, asukohaks valiti Aalst Belgias. See avati järgmisel aastal ja Soichiro Honda tuli ise avatseremoonia ajaks kohale. Honda Motor Co. Ltd. oli vaid 15 aastat vana ja juba globaalne ettevõte.

SEE, MILLEST UNISTUSED ON TEHTUD

SEE, MILLEST UNISTUSED ON TEHTUD

NSX: Honda superauto.
1980. aastateks oli Hondast saanud üle maailma tuntud nimi. Honda otsustas seada eesmärgid ja ehitada superauto, millel poleks superauto puudusi. „Sportauto loomine on iga arendusinseneri unistus,“ ütles projekti juht Shigeru Uehara.

Näpunäited võidusõidust
Projekt kandis 1980. aastate jooksul nime „New Sportscar-eXperimental“ ehk NSX. Maailmameister Ayrton Senna andis projekti juures nõu, ja kui see 1989. aastal avaldati, olid arvustajad hämmelduses. Honda unistuste sportauto põhjustas rivaalidele unetuid öid.

MINEVIK

MINEVIK

Oleme oma ajaloo üle uhked. Vaata, kuidas meie asutaja Soichiro Honda kujundas meid selliseks, nagu me oleme.

MEIE MINEVIK
OLEVIK

OLEVIK

Loe Honda maailma ja meie tegevuse kohta Euroopas ning selle kohta, mis meid ajendab.

MEIE OLEVIK
TULEVIK

TULEVIK

Kuhu viivad meie unistused meid järgmisena? Vaata, millised näevad välja homsed Hondad.

MEIE TULEVIK